Připravte se teď

Jan Labohý

Spolumajitel ASITIS a ředitel společnosti World from Space
420603546994
Po-Pá: 9:00 - 17:00
labohy@asitis.cz
Máte-li dotaz, ozvěte se

Jan kombinuje rozsáhlé zkušenosti z oblasti ochrany klimatu a vesmírných technologií. Jeho profesní minulost zahrnuje koordinaci programu Ochrany klimatu v neziskové organizaci, zvýšení zapojení obcí a firem do klimatických kampaní nebo spolupráci na mezinárodní úrovni v oblasti změny klimatu. Jako spoluzakladatel úspěšných firem ASITIS a World from Space , Jan přispívá k rozvoji technologických řešení využívajících družicová data a AI pro podporu aktivit v oblastech udržitelnosti a rozvojové spolupráce.

Profesní informace:

Janova profesní kariéra kombinuje zkušenosti z businessové a neziskové oblasti v sektoru životního prostředí. Jako koordinátor programu Ochrana klimatu v ČSOP Veronica se podílel na vzdělávací, advokační a poradenské činnosti v oblasti změny klimatu. Zajistil pětinásobný nárůst obcí a firem zapojených do klimatické kampaně WWF Hodina Země, včetně připojení hlavního města Prahy a UNESCO památek. Jako člen rady Klimatické koalice se zajistil o větší spolupráci nevládního sektoru v oblasti změny klimatu. Jan se dlouhodobě angažoval v oblasti neformálního vzdělávání, ať jako šéflektor Prázdninové školy Lipnice, senior lektor a hodnotitel projektů Erasmus+ nebo jako vedoucí projektů korporátního vzdělávání a CSR programů ve firmě Česká cesta.

Jako spoluzakladatel a ředitel firmy World from Space vybudoval úspěšnou vesmírnou technologickou firmu. Její zemědělský produkt DynaCrop je využíván ve více než 20 zemích světa a firma se podílí na rozvojové spolupráci se Světovou Bankou, přípravě české národní družice AMBIC nebo mise mapující povrch Měsíce LUGO. Zkušenosti čerpal i při práci technického a business development konzultanta pro Agenturu pro evropský globální navigační satelitní systém a Agenturu Evropské unie pro Kosmický program nebo jako konzultant pro službu programu Copernicus pro podporu krizového řízení (CEMS).

Ve společnosti ASITIS působí jako spolumajitel a senior konzultant a věnuje se primárně oblasti mezinárodní spolupráce. Navázal vztahy s hlavními evropskými subjekty věnujícími se oblasti adaptace na změnu klimatu, což vedlo k přípravě a realizaci úspěšného projektu Horizon VALORADA. V partnerství s Evropskou vesmírnou agenturou pak připravil projekt UpGreen demonstrující využití AI ve sledování a plánování sídelní zeleně v Kodani a Lisabonu.

Vzdělání:

  • Absolvoval obory Mediální a komunikační studia, Politologie a Humanitní environmentalistika s důrazem na environmentální politiku a klimatické politiky evropských měst
  • Roční stáž na Vrije Universiteit Brussel, obor Human Ecology Univerzita Obrany (2009 – 2014): Ekonomie a management – Ing.

Pracovní úspěchy:

  • Nejlepší český vesmírný startup (2023)
  • Global Top 100 Geospatial Companies (2022)
  • Vítěz soutěže Copernicus Masters (2018)
  • Hlavní editor knihy „20 let na cestě k energetické soběstačnosti – Co přinesly projekty v Hostětíně?“ (2013)
  • Autor knihy “Města a změna klimatu” (2011)