Připravte se teď

Hana Trávníčková

Strategické dokumenty, vedoucí týmu adaptace
+420724809404
Po-Pá: 9:00 - 17:00
travnickova@asitis.cz
Máte-li dotaz, ozvěte se

Hana Trávníčková se zabývá oblastí regionálního rozvoje a adaptací na klimatickou změnu a má více než dvacet pět let praktických zkušeností v oboru. Její práce se zaměřuje na konzultace a zpracování dokumentací a datových řešení především pro obce, města a regiony, na jejich a udržitelný rozvoj a adaptaci na měnící se klimatické podmínky.

Profesní profil:

Hana Trávníčková je vedoucí týmu Adaptace na klimatickou změnu, který se věnuje zpracování adaptačních strategií, studií v oblasti změny klimatu, vývoji a implementaci technologických a datových řešení pro městské a regionální správy a další instituce. Její práce vychází ze znalostí v oblasti geografie a kartografie, získaných na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity, což jí poskytlo také základ pro kariéru v oblasti práce pro veřejnou správu. Díky tomu Hana přináší do týmu nejen expertní znalosti, ale i schopnost porozumět potřebám a výzvám, kterým čelí klienti při plánování v oblasti adaptace na změnu klimatu.

Vzdělání

 • Masarykova univerzita, Přírodovědecká fakulta
 • Obor: Geografie a kartografie
 • Zaměření: Specializace na fyzickou i socioekonomickou geografii

Pracovní úspěchy:

Během své kariéry Hana úspěšně řídila mnoho projektů zaměřených na urbanismus, územní plánování a regionální rozvoj. Její práce zahrnuje rozsáhlé zkušenosti práce s daty, zpracování územních plánů, územních studií krajiny a strategií v oblasti adaptace na klimatickou změnu. Hana je také klíčovou osobou v projektech VALORADA a UpGreen.

Top realizované projekty:

V posledních letech se Hana věnuje především projektům v oblasti adaptace na klimatickou změnu, kde využívá také technologie založené na družicových datech. Kromě zpracování strategických dokumentů pro města a obce se jedná například o zpracování prověření projektů infrastruktury z hlediska dopadů změny klimatu nebo pracovní pomůcku pro tvorbu adaptačních strategií zpracovanou pro Ministerstvo životního prostředí. Je zapojena také do výzkumných projektů společnosti ASITIS, kde působí jako jeden z hlavních řešitelů.

Hana Trávníčková

Mrkněte na profily kolegů

  Martin Vokřál
  Životní prostředí, spoluzakladatel ASITIS a CEO
  Jan Závěšický
  Energetika a ESG, spolumajitel ASITIS, vedoucí týmu mitigace
  Jan Labohý
  Mezinárodní projekty, spoluzakladatel ASITIS
  Roman Bohovic
  Dálkový průzkum země, spoluzakladatel ASITIS
  Jiří Jedlička
  Ochrana ovzduší, obchodní ředitel